Немає Квіта. Здоровий глузд стає законним

Коберник 2

Іванна Коберник: здоровий глузд стає законним

Автор: Іванна Коберник, громадський активіст, журналіст.

Ці солодкі мелодійні слова дерегуляція і дебюрократизація – вони означають, що те, що ми давно вважали здоровим глуздом, стає законним. Стає повільно, зі скрипом, з опором, але стає.

Затверджено новий санітарний регламент для дитсадків – на місці батьків дошкільнят я була б невимовно щаслива. Бо зізнаюся – поки мої діти ходили в дитсадок, я мусила за 20 гривень купувати їм довідку “здоровий” після кількох днів пропуску, щоб не водити свою здорову дитину сидіти в черзі в районній поліклініці в оточенні реально хворих дітей.

Держава змушувала мене займатися корупцією і мені від цього гидко. Ця норма тепер скасована – якщо дитина здорова, скільки б ви не пропустили – довідка не потрібна, якщо в дитини нема явних ознак захворювання.

Також тепер можна організовувати маленькі приватні дитсадки в квартирах, не обов’язково мати кухню і їдальню, можна замовляти їжу, не треба мати власну пральню і ніхто не прийде відтепер вимірювати ширину бортиків пісочниці чи перевіряти колір стін. Санепідемстанція тихо плаче і підраховує недоотримані хабарі. Але це тільки перший крок – тепер мають бути переглянуті ще й будівельні норми, бо там ще повно совкової єресі.

Оригінал

Залишити відповідь