У Північній Європі хочуть зробити освіту обов’язковою, а у нас І.Совсун хоче – випадковою?

 

 

“Ми повинні прийняти рішення щодо розробки загальної моделі обов’язкової освіти для дорослих”,  – вважає данський міністр

14 червня 2016 данський міністр і Комісар ЄС Поль Нельсон оприлюднив результати огляду ринку праці країн Північної Європи.

У наданому звіті міститься 14 пропозицій для розвитку ринку праці шляхом зміцнення співпраці країн-членів Північної Ради, куди входять п’ять країн Північної Європи (Норвегія, Данія, Швеція, Ісландія та Фінляндія), а також три автономні території (Фарерські й Аландські острови, Гренландія).

На думку Нельсона, наявних механізмів підвищення кваліфікації дорослих європейців недостатньо. Він упевнений, що поєднання швидкого технологічного розвитку й поступового підвищення пенсійного віку в Європі лише посилює потребу в нових формах навчання.

“У питаннях освіти оновлене мислення потрібне європейцям для того, щоб гарантувати здатність Північного регіону йти в ногу з часом. Тому й надалі ми повинні прийняти рішення щодо розробки загальної моделі обов’язкової освіти для дорослих”, – вважає данський міністр, додавши, що обов’язковими можуть стати й курси підвищення кваліфікації для європейців, що працюють.

Ще два ключових питання, виділених Нельсоном у рамках трудових реформ – забезпечення надійного робочого середовища та посилення гендерної рівності.

На думку дипломатів Північної Ради, учасники організації не повинні беззаперечно підтримувати кожну ініціативу ЄС, а створювати єдину політику Північної Ради у сфері праці та впливати на рішення Європейського Союзу.

Відзначимо, що ЄС бере активну участь в освітніх ініціативах. Зокрема, у 2016 році організація виділила 5 мільйонів євро на підтримку платформи “Освіта не може чекати – фонд для навчання у надзвичайних ситуаціях“, покликаної надавати допомогу дітям у нестабільних регіонах в отриманні необхідних знань.

1 червня Глобальну програму дій в галузі освіти прийняла й Організація Об’єднаних Націй.

Залишити відповідь